Блек Џек мобилен казино игра

Блек Џек е една од најпопуларните игри со карти во казина - земните, интернет и мобилни. Ќе може да игра блек џек за вистински пари на mFortune Мобилен Казино. The game has simple rules that are easy to learn, но тоа бара вештина, со цел успешно да игра. Ова го прави блек џек популарна со аматерски, како и професионални играчи.

Игра Блек Џек во нашите препорачува Казино

преглед Бонус преглед Посетете
1 mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! $£ € 100 натпревар бонус + £ 5 Не бонус за нови играчи преглед Посетете »

Како да се игра Блек Џек

Play Blackjack on your mobile today.Ќе може да игра на blackjack mFortune Казино за забава или за вистински пари. Можете да поставите облози за малку, како и 10p.

Целта на играта на блек џек е да се постигне рака поблиску до 21 од дилерот, без да оди над (Обем на гради). Откако ќе го стави вашиот облози, ќе се занимаваа две карти со лицето нагоре и услуга ќе се решат една картичка лицето нагоре и едно лице картичка надолу. На играчот сега ќе треба да одлучат како да се игра на рака. Ќе може да издржи до крај на ред; хит да добие уште една карта; двојно долу на првите две картички за да се зголеми двојно вашиот облог и да добијат уште една карта; подели својата рака во две различни облози, ако имате две идентични картички во првите две картички или да преземе осигурување, ако до-карта на услуга е кец.

Сите картички имаат вредност и се собираат овие вредности да резултира во вкупната вредност на својата рака. Картички две преку десет имаат нивната номинална вредност; лице картички имаат вредност од десет и Aces имаат вредност од една или единаесет, во зависност од вредноста на остатокот од вашата рака. Најефикасниот страна е познат како Блек Џек и ова е страна на две-картичка се состои од кец и картичка во вредност од 10.

Откако ти си на ред е завршена (ќе се распадне или ќе застане), на услуга игра со рака и рацете се во споредба со вас се исплатени за било победи.

December 5, 2012: • No Comments
Врв
MobileCasinoPlex Бесплатна е-мејл ажурирања
mobilecasinoplex логото мали
Ние ги почитуваме вашата приватност.