Мобилни Европската рулет

Mobile European RoulettemFortune Мобилен Казино нуди на популарната игра на мобилни Европскиот рулет. Целта на играта е да се предвиди бројот или категорија на броеви кои топка во се врти тркалото ќе слета на. Има 37 преброените слотови на мобилен Европската рулет велосипед со броеви 1 преку 36, плус еден нула. Исто така постои и маса Рулет кој ја отсликува облози дека играчите се во можност да се одржи во игра. mFortune Казино прифати облози од толку ниско, како 10 пени, сите на патот до £ 10 на спин, што го прави привлечен за играчи со сите големини на влогови.

European roulette is a random game and it appeals to amateurs, како и професионалните коцкари. Сега можете да уживате во оваа игра на вашиот мобилен телефон, од каде и да сте.

Игра во нашите препорачува Мобилни Казино

преглед Бонус преглед Посетете
1 mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! $£ € 100 натпревар бонус + £ 5 Не бонус за нови играчи преглед Посетете »

Игра Мобилни Европската рулет Денес!

За да започнете игра на мобилен Европскиот рулет, мора да се постави залог. залог големини се движат од толку ниско, како 10 пени на високо како £ 10 на залог. Можете исто така да изберете да се игра за забава во забава режим, со цел да се практикуваат на играта. Постојат десет облози дека играчите можат да изберат од, вклучувајќи и пет во облози и пет надвор залози. Внатре облози вклучуваат директно залог, Сплит залог, залог ред, двојно залог ред и агол залог. Надвор облози вклучуваат залог колона, десетина залог, црвено или црно залог, чудно, па дури залог, како и високи или ниски залог. Откако ќе го стави вашиот облози, на тркалцето ќе се вртат и како тркалото доаѓа да се одморат, топката ќе падне во една од преброените слотови на тркалото. Ако се обложуваат на победничката број или категорија, ќе бидат исплатени во согласност. Откако сите облози се собираат и победи биле исплатени, можете да се обложуваат повторно и обидете се вашата среќа со се врти тркалото уште еднаш.

December 10, 2012: • No Comments
Врв
MobileCasinoPlex Бесплатна е-мејл ажурирања
mobilecasinoplex логото мали
Ние ги почитуваме вашата приватност.