Пиратите богатство мобилни слот игра

Како што сугерира името, Пиратски богатство е врз основа на темата на пирати во потрага по скриени богатства. А 5 ролна, 9 payline игра, Пиратски богатство нуди повеќе можности за залог, кои се движат од 10p да £ 1 на линија. Играта вклучува светла, остри графика и возбудлива пиратски симболи, како што е пират, златник, остриги, пиратскиот брод и висока вредност карти за играње. Тоа вклучува диви симболи, растера симболи и бонус игра, кои ви даваат многу можности да освои голема парични награди.

Играње на играта Богатство на пирати

Можете да изберете да се игра за забава за малку весел уживањето или ќе може да игра за вистински пари за да се обиде својата рака во освојувањето некои богатство. Ако одберете да игра за вистински пари, да започне играта, мора да изберете големината на вашата залог, како и бројот на линии што сакате да се обложи а потоа започнете врти репортажите. Минималниот влог на спин е 10p, додека максималната залог, ако се обложуваат на сите 9 линии, е 9 £.

преглед Бонус преглед Посетете
1 mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! $£ € 100 натпревар бонус + £ 5 Не бонус за нови играчи преглед Посетете »

монета Златото е дива симбол во игра и тоа е замена за сите други симболи, освен симбол растера да се заврши добитна комбинација.

Остриги е симбол растера и награди исплата кога симболи не се појавува расфрлани на макари.

Исто така, постои една возбудлива карактеристика табла со богатство градите полни со златно богатство, кој ви овозможува можност да се размножуваат вашите добивки и однесеш дома огромни исплати.

Играта е едноставно да научат и да игра, додека ви даваат шанса да освојат големи исплати од мали облози. големината на влогот во играта е погодна за играчи денар слотови. Тоа е атрактивно казино слотови игра опција која може да се игра на вашиот мобилен телефон, во движење преку mFortune Мобилен Казино.

January 9, 2013: • No Comments
Врв
MobileCasinoPlex Бесплатна е-мејл ажурирања
mobilecasinoplex логото мали
Ние ги почитуваме вашата приватност.