Texas Hold'em покер – Мобилни слот Игра

Texas Holdem-mFortune Мобилен Казино е еден од ретките места каде што можете да уживате во мобилната покер за вистински пари. Постојат реални пари Texas Hold'em покер игри на располагање цел ден и ноќ, овозможувајќи ви да се приклучат на игра кога тоа ви одговара. Секако, можете исто така можат да играат за забава, со цел да се практикуваат својата игра, пред да ги преземе за играчи вистински пари.

Игра Texas Hold'em покер

Покер игра mFortune Мобилен Казино Texas Hold'em следи стандардните правила за Texas Hold'em покер и е идеален за секој кој е запознаен со играта или кој сака да научи како да се игра. Играчите се занимаваа две дупка картички и заедно со пет заедница картички ќе треба да се направи најдобро пет карти покер рака на располагање на вас.

преглед Бонус преглед Посетете
1 mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! mFortune Онлајн - Слободен Влезот & Регистрирај се - рулет, слотови, Блек Џек! $£ € 100 натпревар бонус + £ 5 Не бонус за нови играчи преглед Посетете »

Рангиран раце, од највисок до најнизок, како што следи: Royal Flush, директно рамна, четири на еден вид, полна куќа, рамна, директно, 3 од еден вид, 2 парови, 1 пар. Откако сите на рацете се играат, ако не постојат пласман раце, тогаш висок картичка на секој играч е во споредба.

Игра не може да биде полесно затоа што постои копче за секоја акција, можеби ќе сакате да се земе - залог, повик, се подигне, провери и преклопете.

Победникот на играта ќе бидат доделени на целата тава, освен двајца играчи врзуваат, во кој случај на котел ќе биде поделена подеднакво помеѓу играчите.

Исто така постои страна тенџере што постои во игра и ова е корисно за играчи кои не може да ги покрие залог како што тие немаат доволно чипови. mFortune Казино пресметува големината на страна тенџере за вас.

Постојат три нивоа на табели за да изберете од, па ќе може да игра на маса кој најдобро одговара на вашата способност. Исто така постои и опција да се игра во приватните маси со пријатели.

March 14, 2013: • No Comments
Врв
MobileCasinoPlex Бесплатна е-мејл ажурирања
mobilecasinoplex логото мали
Ние ги почитуваме вашата приватност.